Milli basketbolcu Gizem Uca kaybettiği annesinin mirasını arkadaşlarına kaptırdı

Sabah’tan Deniz Yusufoğlu’nun haberine göre, 17 Temmuz 2021 yılında hastalıkla mücadele eden annesi Hülya Doner’i kaybeden genç basketbolcu, erkek kardeşi Berkay Uca birlikte hayata tutunmaya çalıştı.

Kardeşlere annelerinden bir miktar para miras kaldı. İddiaya göre yaklaşık 6 yıllık arkadaşı İlem A. ve arkadaşının eşi İrfan A., o dönem Uca’ya parayı değerlendirmesi için otomobil alım satım teklifinde bulundu.

DAHA FAZLASINI KOPARMAK İSTEDİLER

Arkadaşlarına duyduğu güven sayesinde bu teklifi kabul eden basketbolcu, ticaret yapmak isterken annesinin mirasından oldu. Yaklaşık 6 ay gibi kısa bir süre içerinde genç basketbolcu arkadaşlarına toplamda 3 milyon ödeme yaptı. Gizem Uca bu ödemeleri yaparken arkadaşları ona çok güzel kazançlar elde ettiğini söyleyerek daha fazlasını koparmanın peşine düştü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İlem A. ve eşi araç alım satımı yaptıklarını söyleyerek kurdukları senaryoyu bir süre devam ettirdiler. Genç basketbolcu, kazancını almak sürekli oyalanınca dolandırıldığını anladı. Annesinden kalan mirası arkadaşlarına kaptıran Uca, İlem A. ve İrfan A.’nın sadece kendisini değil başkalarının da bu yöntemle dolandırdıklarını öğrendi. Genç basketbolcu avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Şüpheliler hakkında “Nitelikli dolandırıcılık” suçundan şikâyette bulundu. Savcılık soruşturma başlattı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x