İzmit’te İlginç Anlar! AKP’li Üye Bir Anda Yuvarlanmaya Başladı

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, yol çalışmasında büyükşehir belediyesi tarafından engellenen ekipleri ziyaret ederken AK Partili meclis üyesinin yaptığı hareketler dikkat çekti.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde CHP’li İzmit Belediyesi ekipleri, kendi sorumluluk bölgesinde Kocaeli Şehir Hastanesi’ne alternatif yol açmak isterken AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin engellemesiyle karşılaştı. Büyükşehir iş makineleri yolu kapattı. İzmit Belediyesi personelleri yola girmek isterken fiziki müdahaleye maruz kaldı.

Olay yerini incelemeye giden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in önünde ise ilginç bir olay gerçekleşti.

Olay yerinde bulunan AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi İbrahim Efe, Hürriyet’in yanına yaklaşmak isterken yanındaki bir kişi koluyla iterek Efe’nin yaklaşmasına izin vermedi. Bir anda kendini yerlere atıp bağıran ve saldırıya uğradığını iddia eden Efe, yuvarlanmaya başladı. Efe ayağıyla çelme takarak kendisini iten kişiyi de yere düşürdü. Ayağa kalkıp kendini tekrar yere attı. Belediye Başkanı Hürriyet, yürümeye devam ederken o anlar kameralar tarafından kaydedildi.

Başkan Hürriyet, olayın görüntüleriyle birlikte X hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Artık bu kadarı da fazla. Büyükşehir ekipleri bizim Fen İşleri ekiplerine saldırıyor. Biz uzlaşı dedikçe artık iş sinsi sinsi engellemeyi de aştı, fiziki saldırıya kadar vardı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bizden TÜGVA ve ENSAR’ın hıncını alıyor anlaşılan!”

Hürriyet, süreçle ilgili şunları anlattı:

“MECLİS ÜYESİNİN KIŞKIRTMASIYLA”

“Biz burası için bir asfalt hazırlığı yapıyorduk. Fakat Büyükşehir ekipleri, bizim ekiplerimizi alana sokmuyor. Bir de üzerine Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimize fiziki saldırıda bulunuyorlar. Hemen alana geldik. Uzun süredir buradaki ihtiyacı görmeyen, hizmet getirmeyen Büyükşehir, sırf İzmit Belediyesi ile uğraşmak için, ‘İzmit Belediyesi yapmıyor, biz yapıyoruz’ algısı yürütmek için, Meclis üyesi İbrahim Efe’nin de kışkırtmasıyla ekiplerimize fiziki saldırı gerçekleştirdiler. Bu yaşananlardan dolayı sorumlu idarecileri bu sorumsuzlukları nedeniyle kınıyorum.

“BÜTÜN YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ”

Madem burada bir çalışma yapılacaktı, o zaman bize bilgi verilmeliydi. Burada kötü niyet var. Biz hizmeti engelleyen bir anlayışta hiç olmadık. Göreve geldiğimizden beri uzlaşı diyoruz. Bizim sorumluluk alanlarımızda bize bilgi verin, yazı yazın ya da bir telefon edin. Biz Büyükşehir’in bu hizmeti sunmasından asla gocunmayız, engellemeyiz. Fakat bunu birbirimize haber vererek, nezaket kuralları içerisinde yapmalıyız. Fakat bugün Fen İşleri Müdürümüze, çalışan ekiplerimize fiziki saldırı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı ve yöneticilerine çağrıda bulunuyorum: Bunun hesabını soracağım. Hiçbir müdürüme, çalışanıma fiziki müdahaleyi kabul etmiyorum. Bu konuda gereken bütün yasal haklarımızı kullanacağız.

“ORGANİZE BİR SALDIRI”

Bundan sonrası için uzlaşı istiyoruz. Bize haber verilmesini istiyoruz. Biz birlikte iş yapmak istiyoruz. Beraberce hizmet etmek istiyoruz. Bugün yapılan gerçekten sinsi bir plan. Toplum önünde bizi küçük düşürmeye dönük organize bir saldırı. Büyükşehir bu yanlıştan bir an önce dönmeli. Biz kendi sorumluluk alanlarımızı yaparız. Sadece engel olmasınlar. Bu kavgalara gerek yok. Bu durum kabul edilebilir değil. O zaman biz de Büyükşehir’in alanlarına hiçbir bilgi vermeden, hiçbir yazı yazmadan, hiçbir telefon etmeden girelim. Örneğin İnönü Caddesi’nde dubaları boyamak istedik, izin vermediniz. O zaman biz de sizlerin sorumluluk alanlarınıza izinsiz, haber vermeden girelim.

“SAĞDUYU ÇAĞRISI YAPIYORUM”

Lütfen biraz uzlaşı. Bundan sonra biz yapıcı tavrımızı devam ettireceğiz. Uzlaşı arayışımızı devam ettireceğiz. İnşallah bu uzlaşı arayışımıza olgunlukla cevap gelir. Burada AKP’li meclis üyelerini yaptığışovu da unutmayacağız. Kendilerini yere atarak ‘Beni darp ediyorlar’ diye bağırdığı videoları da yayınlayacağız. Şaşkınlıkla izledik. Tuhaf bir tiyatro yaşadık. Beraberce hizmet etmek varken ne gerek var bunlara. Çalışan insanlar neden birbirine zarar versin? Sağduyu çağrısı yapıyorum. Beraber hizmet etmeye hazırız. “Aylarca neredeydiniz, neden bunca zaman yapmadınız” demem. Yapılan her iş vatandaşın lehinedir. Biz bu konuda hukuki süreci başlatacağız.”

CHP’li Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Nazım Gençtürk de olaya ilişkin şunları söyledi:

“KÖTÜLÜKLE MÜCADELE EDİYORUZ”

“Biz bu kente hizmet etmek için görev alan siyasileriz. Fakat bizim işçilerimiz darp ediliyor. Bunu ne kadar büyük bir durum olduğunu ilerleyen süreçte herkes görecek. Bunun karşılığının da büyük olduğunu herkes görecek. Kimse görevinin başında bir emekçiye saldıramaz. Hele ki bir siyasinin saldırıya ön ayak olma hakkı yok. Burada organize kötülük var. Bu kötülük Fen İşleri Müdürlüğümüze sirayet etti. Biz sadece hizmet mücadelesi vermiyoruz kötülükle mücadele ediyoruz. Bu sürecin takipçisi olacağız.”

Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen ise şöyle konuştu:

“YAPICI TAVRIMIZA SALDIRI İLE CEVAP VERDİLER”

“Hafta sonu asfalt atmak üzere hazırlık çalışmalarımız vardı. Okul olduğu için özellikle hafta sonunu seçtik. Sabah buraya ön hazırlık için geldiğimizde Büyükşehir ekipleri de gelmişti. Kamyonumuzu içeri almadılar. Durumu anlattım, bir yetkili gelsin konuşalım dedim. 15-20 kişi bir anda 50-60 kişi oldu. Yapıcı davranmak adına ellerinde bir yazı olup olmadığını sordum. Sonuçta biz kamu görevlisiyiz ve belirli mevzuatlara göre iş yapıyoruz. Yazı yok, muhtarın haberi yok, okul idaresinin haberi yok. Bizleri aşağıya kadar sürüklediler. Ekip arkadaşlarım da darp edildi. Ben 12 yıldır belediye çalışanıyım, böyle bir durumla karşılaşmadım. Direkt saldırgan hareketlerle geldiler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x